otázka
Jaký chránit matraci alergika

Lékaři obvykle doporučují pořízení bariérového celopotahu na zip. Celá matrace se tak uzavře a je ze všech stran dokonale chráněna.

Celopotah na zip Velfont® je na svrchní straně opatřen protiroztočovou úpravou ACARSAN®. Na spodní straně je prodyšná polyuretanová membrána, která dokonale chrání matraci před znečištěním, proniknutím tekutin a osídlením roztoči.

Pokud vám tento celopotah z polyuretanu běžné prodyšnosti nevyhovuje, vyberte si nepropustná prostěradla Respira a bambusový žerzej nebo chránič matrace z bambusového froté. Všechny tyto výrobky jsou opatřeny protiroztočovou hyperprodyšnou membránou Neotherm®. Poskytují bariéru pro prostup nečistot do jádra matrace a zabraňují tomu, aby se alergeny z již delší dobu používané matrace dostaly k tělu. 

 

otázka
Šustí vaše nepropustné polštářové chrániče a prostěradla?

Velfont® používá pro tyto výrobky hi-tec nepropustnou hyperprodyšnou membránu Neotherm®. Je super tenká, a proto nešustí jako běžné, méně kvalitní chrániče.

Pokud však máte mělký spánek, vyberte si nové bambusové 3-vrstvé prostěradlo s neviditelnou membránou. Membrána je skryta mezi dvěma vrstvami jemného, hebkého bambusového žerzeje. Není vidět a nebudete o ní vůbec vědět.

Nepropustný chránič polštáře můžete používat dvěma způsoby:

  • V případě barevné Respiry je chránič zároveň povlakem a spí se přímo na ní.
  • V případě polštářových chráničů z bambusu se můžete rozhodnout, zda ho umístíte pod vaše běžné povlečení anebo ještě dále od hlavy až pod originální potah polštáře (obvykle jsou snímatelné). 
otázka
Vydrží protiroztočová ochrana výplně ACARSAN® praní?

Protiroztočová, antibakteriální a protiplísňová výplň ACARSAN® vydrží po celou dobu živostnosti výrobku. Účinnost výplně po praní byla testována v certifikovaném textilním zkušebním ústavu. Dostatečná účinnost byla prokázána i po 20 pracích cyklech. Při doporučeném praní přikrývky 2x ročně je proto ochranu možné považovat za trvalou. 

otázka
Jak často prát přikrývky a polštáře

Pokud netrpíte žádnou alergií, měly by se přikrývky a polštáře vyprat 2x ročně. Obvykle měníme letní a zimní přikrývku - použitou vypereme nebo necháme odborně vyčistit a čistou uložíme. Prát lze i péřové přikrývky. Ty bude nutné odnést do čistírny, protože domácí pračky a sušičky si s objemnou přikrývkou neporadí. 

Alergici by měli vědět, jaký typ výplně používají. Funkční přikrývkya polštářeVelfont® s výplní ACARSAN® stačí také prát jen 2x ročně. Ale pozor na výrobky z běžných výplní z dutého vlákna i peří. Pokud trpíte alergií na roztoče, je třeba je prát až 6x ročně na teplotu 60° a vyšší. 

Někteří výrobci klamou zákazníky tvrzením, že lůžkoviny, které pouze snesou praní na 60°C jsou "antialergické" a "protiroztočové"! Tyto výrobky nemají žádnou testovanou funkci a je pouze na vás, zda budou pro alergika vhodné či nikoliv. To zajistíte dostatečně častým praním na 60°C na vaše náklady. Údržba takových lůžkovin se proto citelně prodraží. Správné označení těchto výrobků je "vhodný pro alergiky".

Pokud chcete mít polštáře stále čisté a již neřešit praní, pořiďte si chránič polštáře s hyperprodyšnou membránou. Barevné chrániče z organické bavlny Respira používejte bez povlečení. Pokud chcete používat běžné povlečení, vyberte si bambusový hyperprodyšný chránič. 

otázka
Proč chránit matraci?

Protože každá matrace si zaslouží být čistá, bez skvrn a roztočů.

Pořizovací cena matrací je vysoká a proto očekáváme jejich dlouhou životnost. Bez používání nepropustného bariérového chrániče se ale i ta nejlepší matrace znečistí a její živostnost se tak zbytečně zkrátí.

Víte, že již za pět let používání matrace se v jejím jádru nashromáždí 2 kg nečistot, prachu, zbytků naší kůže, roztočů a jejich silně alergenních exkrementů? Pokud používáme bariérový chránič s membránou, zamezíme propadání nečistot a protečení tekutin do jádra matrace. Důležité je, aby při použití chrániče byla zcela zachována průchodnost vzduchu a par. Matrace musí mít možnost "dýchat". Právě tuto přísnou podmínku hyperprodyšné matracové chráničeprostěradla Velfont® splňují.

Používání Velfont® matracových chráničů velmi pomůže při úklidu. Díky nepropustnosti zůstane povrch potahu bez jakýchkoliv skvrn a nečistot. Stahování originálních potahů matrací a jejich praní je náročné a často se proto odkládá na neurčito. S našimi chrániči můžete mít čisté svědomí, že vaše matrace bude vždy čistá. Veškerá nečistota zůstane zachycena v chrániči, který kdykoliv vyperete společně s povlečením.